4jm - tvorba inzertních stránek

Naší specializací je tvorba inzertních webových stránek. Online inzerce je dnes nejlepší a nejrychlejší způsob výměny a prodeje zboží i služeb.

Aukční portál

Aukční portál, tedy systém pro internetové dražby a aukce. Akčních systémů je mnoho druhů. Liší se především principem dražení. Lze je rozdělit do několika hlavních kategorii.

  • Anglická aukce
  • Holandské aukce
  • Aukce s provizí
  • Tipovací aukce
  • Slosovací aukce

Anglická aukce

Aukce se zvyšující se cenou. Tento typ je pravděpodobně nejčastější formou aukce, která se v současnosti používá. Účastníci dávají otevřené nabídky jeden proti druhému, přičemž každá následující nabídka je vyšší než ta předchozí. Aukce končí, pokud žádný z účastníků již dál nechce nabízet, v takovém případě získává dražitel s nejvyšší nabídkou draženou položku a musí zaplatit nabídnutou částku. Případně, pokud prodávající stanovil minimální prodejní cenu s předstihem (rezervovaná cena) a konečná nabídka nedosahuje výše této ceny, položka zůstane neprodána. Někdy je stanovena minimální částka, o kterou musí následující nabídka přesáhnout současnou nejvyšší nabídku. Podrobněji jsou anglická aukce popsány na stránce Anglické aukce.

Holandská aukce

V tradiční Holandské aukci začne aukce s vysokou nabídnutou cenou, která je postupně nabídkami snižována, dokud není někdo z účastníků ochoten akceptovat vyvolávačovu cenu. Účastník, který v aukci vyhrál, zaplatí oznámenou cenu.

Aukce s provizí

Aukce s provizí jsou klasické Anglické aukce nebo Holandské aukce. Zde je ovšem navíc procentuální poplatek z konečné ceny aukce. Tento poplatek se používá na výplatu provizí ostatním uživatelům. Podrobněji jsou aukce s provizí popsány na stránce Aukce s provizí.

Tipovací aukce

V tipovací aukci musí účastník podat nabídku v určitém pořadí. Tato nabídka je zároveň poslední a vítězná. Další obdobou tipovací aukce je aukce, kde musí výherce nabídnout nejnižší unikátní (jedinečnou) nabídku.

Slosovací aukce

U slosovacích aukcí se vybírá vítěz náhodným losem. Obvykle se platí za příhoz (přihlášení) do aukce. Uživatelé se mohou přihlásit i vícekrát.

Náš aukční portál

V článku Vlastnosti našeho aukčního portálu si můžete přečíst co vše náš aukční portál umí.

Kontaktní formulář

Pokud máte nějaký dotaz, můžete nám ho zaslat pomocí tohoto formuláře. Položky označené * je nutné vyplnit.