4jm - tvorba inzertních stránek

Naší specializací je tvorba inzertních webových stránek. Online inzerce je dnes nejlepší a nejrychlejší způsob výměny a prodeje zboží i služeb.

Architektura systému

Pro odborníky a zájemce je zde jednoduše popsána architektura systému. Zde se můžete dočíst proč náš systém dosahuje tolika pozitivních výsledků a již zmíněných vlastností:

  • vysoká spolehlivost aplikace
  • vysoká rychlost a výkon aplikace
  • vysoká úroveň zabezpečení (B2 - řízení přístupu)
  • individuální grafika (design) aplikace
  • snadné a rychlé úpravy a rozšíření aplikace o nové funkčnosti
  • snadná a jednoduchá administrace aplikace

Platforma 

Celý systém je na operačním systému Linux. Zde běží nejrozšířenější a nejspolehlivější webový server Apache 2. Všechny databáze jsou postaveny na spolehlivé výkonné databázi Postgre. Postgre je profesionální databázový systém, který splňuje všechny moderní požadavky. Na rozdíl třeba od MySQL, které je velmi rozšířeně mezi rádoby profesionálními softwarovými společnostmi. Dále v systému používáme dle potřeb (individuálně pro jednotlivé části) několik programovacích jazyků: PHP, Python, C.

Architektura

Na obrázku je jednoduše popsána architektura celého systému. Z obrázku se patrné, že systém je velmi sofistikovaný a propracovaný. 

architektura systému

Veřejná část aplikace:

Tedy individuální část aplikace, která je veřejně přístupné návštěvníkům webu. Může jít například o webovou prezentaci, eshop, katalog, aukční portál, atd.

Administrace:

Obsah veřejné části je možné upravovat v administraci. Administrace může být nadefinováno více uživatelů s různými právi k přístupu, editaci, vytváření nebo mazaní. Pro příklad lze vytvářet a editovat textové stránky, články, ankety, soubory, obrázky, fotogalerie, bannery, novinky, videa, slovníky, základní udaje aplikace, nastavení SEO, u dalších balíčků třeba aukce, výrobky, kategorie, uživatele, atd.

Manager designu:

S touto částí pracují naši grafici. Vytváří zde individuální design dle vašeho přání nebo se upravují exitující designové šablony.

Systémové jádro:

Jádro je důležitá část aplikace, kde jsou definovány všechny životně důležité funkce, moduly a komponenty společné pro všechny aplikace. Jádro systému je optimalizováno na vysoké výkon a je proto psané v jazyce Python a C.

Knihovna modulů

V teto knihovně se nachází všechny moduly všech aplikací, které kdy byli v systému založeny. Moduly tedy jsou stejně jako jádro systému společné (centralizované) pro všechny aplikace, ovšem ne všechny aplikace k nim mají přístup. Centralizace je zde velkou výhodou, protože pokud se například objeví chyba v některé funkčnosti nebo je nějaký modul rozšířen o novou funkčnost. Projeví se tato změna automaticky ve všech aplikacích a jsou tedy zdarma (to je jedna z velikých výhod oproti konkurenci, která většinou již hotové, vyfakturované projekty dále neošetřuje).

Manager modulů

Manager modulů se stará použití modulů v aplikacích. Pokud tedy máte například Aukční portál, je v tomto manageru nastaveno, že vyžíváte moduly pouze v tomto package (balíku modulů). Pokud ale časem zjistíte, že by se vám hodil nějaký další již existující modul, mohou vám tento modul naši obchodníci během pár minut přes tento manager aktivovat. Není tedy nutné nic zdlouhavě programovat a vyvíjet, což je další výhoda oproti běžných webovým aplikacím.

ADL, Databáze a Databázový manager

ADL (abstract database level) je abstraktní databázová vrstva zajištující komunikaci mezi jádrem systému a databází. Jak již bylo řečeno, jádro a moduly jsou centralizované, ale každá aplikace má individuální databázi, což je nutné pro vysoký výkon a nízké zatížení databáze při vysoké návštěvnosti. Toto vše právě řídí ADL. Databázový manager slouží jako nástroj našim softwarovým architektům při vývoji nových modulů.

ASL a Bezpečnostní manager

ASL (abstract security level) je filtr, přes který prochází všechny události v aplikaci. Na základě oprávnění se rozhodne, zda se příslušná událost provede či nikoli. Všechny události se ukládají do logu. To zaručuje vysokou bezpečnost aplikace a dokonalý přehled o všem co se v aplikaci děje v případě nějakého útoku hackerů. Pro ještě vyšší bezpečnost běží AD (attac detection) algoritmus, který porovnává aktuální chování uživatelů s obvyklými rámci útoků, takže rozpozná útok ještě dříve, než ho je schopen hacker dokončit a zamezí mu v tom (toto je výhoda, kterou nikde u konkurence nenajdete)

Kontaktní formulář

Pokud máte nějaký dotaz, můžete nám ho zaslat pomocí tohoto formuláře. Položky označené * je nutné vyplnit.