4jm ->Analýza pro refaktorizaci webu

Analýza pro refaktorizaci webu

Internet už je na světě pěknou řadu let. Vývoj webových technologii jde ale velmi rychle kupředu. Reaguje na nová zařízení mající přístup k internetu, zvyšuje se výkon a efektivita vývoje. Je toho mnoho. Proto web starý několik let nemusí být v dnešní době již použitelný.

Jednoduché webové stránkyJoomla

Pokud máte starou webovou prezentaci s větším či menším počtem článku, vaše situace je poměrně jednoduchá. Stačí použít nějaké z volně (zdarma) dostupných redakčních systém (WordPress, Joomla). Z nabídky si vyberete si vhodný design, a články ze starého webu překopírujete do nového. Vše zabere maximálně několik dní.

V tomto případě naší analýzu pro refaktorizaci webu nepotřebujete. Pokud budete mít zájem můžeme vás a migrací na nový web pomoci.

Složitější webové aplikace

V případě individuálních složitější webových aplikací je situace ovšem jiná. Vhodné identické řešení pravděpodobně nikde nenaleznete nebo je příliš drahé. Vývoj nové aplikace od začátku může být časově i finančně velmi náročný. Jak už je uvedeno výše prosté webové presentace analyzovat netřeba. V následující případech je ale situace jiná a analýzy se vyplatí:Refaktorizace

  • realitní, inzertní nebo aukční portál
  • online účetní software
  • incomingový nebo rezervační systém
  • jiná webová aplikace

Problémů s webovou aplikací staršího data realizace může být mnoho. Mezi nejčastější problémy patří tyto:

  • konstantně pomalé načítání všech stránek webové aplikace
  • pomalé načítaní klíčové části aplikace (např. pracuje s větším množstvím dat)
  • zamrzání klíčové části aplikace (dříve to fungovalo, ale poslední dobou už nikoli)
  • neresponzivní design, na tabletech a mobilních telefonech je webová aplikace nepoužitelné
  • rozpadání designu některých prvků stránky nebo špatné zobrazování některých segmentů

Větře nebo ne, ale většina těchto problémů není způsobena tím, že by webová aplikace nějak zestárla nebo technologie na niž funguje byly již nefunkční. Obvykle hlavní důvod je ten, že to kdysi dávno někdo udělal špatně nebo jen tak napůl a po letech se to ukázalo. 

Ve většině těchto problémů není zapotřebí hned začít budovat novou aplikaci. Požádejte nás o analýzu možného tuningu aplikace a ušetříte čas i peníze.